2. Edirne Lavanta Tarla Günleri

Son yıllarda Türkiye’nin en çok turist ağırlayan şehirleri sıralamasında ilk üç arasında kendine yer bulan Edirne, bu unvanı korumak ve daha ileriye taşımak için geliştirdiği projeler ile turizm portföyündeki zenginliklerine sürekli yeni halkalar ekliyor. Tarih, kültür, inanç, deniz ve gastronomi turizmindeki kazanımlarına ilave olarak agro-turizmde de kendine yer bulmaya çalışan Edirne, geçtiğimiz yıl büyük farkındalık yaratan ve bu yıl 10-16 Haziran 2019 tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanacak olan Lavanta Tarla Günleri’nin ikincisi ile şehri ziyaret edeceklere haklı bahaneler sunuyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Edirne Valiliği’nin himayelerinde, Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği ile Trakya Tarımsal Araştırma Enstitüsü’nün ortaklaşa yürütücülüğünde şekillenen Edirne Lavanta Tarla Günleri, geçtiğimiz yıl düzenlenen ilk etkinliği ile büyük farkındalık yaratmıştı. Bu yıl 10-16 Haziran 2019 tarihleri arasında “Mor Turizm” sloganıyla düzenlenen Edirne Lavanta Tarla Günleri’nin ikincisi için tanıtımlar günler öncesinden başladı. Edirne’nin turizm portföyüne yeni ve sürdürülebilir bir halka eklemesi hedeflenen etkinlikler için şehre 30 binin üzerinde ziyaretçinin geleceği öngörülüyor.

2. Edirne Lavanta Tarla Günleri programını siz kıymetli okuyucularımız ile paylaşıyor, Edirne’ye değer katan Lavanta Tarla Günleri’nde katkısı bulun kişi, kurum ve kuruluşlara değerli katkıları için teşekkür ediyor, başarılar diliyoruz.

2. EDİRNE LAVANTA TARLA GÜNLERİ PROGRAMI

Facebookpinterestmail