Antique Restaurant & Garden

Çorlu gibi emek yoğun yaşanan, gündelik koşturmacanın ritmini yakalamakta zorlandığınız ve şehrin üstünüze üstünüze geldiğini hissetiğiniz bir yerde yaşıyorsanız, bu kuşatılmışlık hissinden sıyrılmak için yapabilecekleriniz maalesef ki azdır. Hele ki kendinize ayırdığınız zamanları, neredeyse bütün şehrin nüfus sayımını yapmaya müsade edercesine insanlarla dolu alışveriş merkezlerinde geçirmekten nefret edenlerdenseniz, o zaman işiniz daha zorlaşır.

Bu ümitsiz durumu sizi şaşırtırcasına tersine çevirmek isterseniz, sevdiklerinizle güzel bir zaman geçirebileceğiniz, sizi şehrin tüm hengamesinden koparabilecek bir mekanı önermiş olalım. Buyrun, hep birlikte Antique Restaurant & Garden’a gidiyoruz.

AntiqueRestaurantBahçe

Tam manasıyla bir “yol üstü lezzet durağı”

Bırakın çocukluğuma dair hatıraları, hala bile uzun yol seyahatlerimin beni en sabırsızlıkla bekleten yanı, mola yerine ne kadar kaldığıdır. Muhtemelen manzara aynıdır. Yakıt alabileceğiniz, konaklama yapabileceğiniz, hediyelik alışveriş yapabileceğiniz o mola yerinde yemek yiyebileceğiniz bir mekan muhakkak bulunur.

Antique Restaurant & Garden dışarıdan bakınca size böyle bir izlenim verir. Çorlu’yu Lüleburgaz yönünde 8 km. çıktıktan sonra, Ulaş beldesine gelmezden evvel yolun sağında karşılar misafirlerini. Şakar ailesi tarafından işletilen yakıt istasyonu ve bağlı hizmet birimlerinden birisi de Antique Restaurant & Garden’ dır.

Aracınızı parkedebileceğiniz geniş bir girişin ardında, ahşap sıcaklığını yoldan geçenlere dahi hissetren sade ama şık mimarisi ile hemen kendini fark ettirir mekan. Ana mekanın dışa doğru önemli bir bölümü, hoş bir çatı bağlamasıyla genişletilerek bir verandaya dönüştürülmüştür. Dolayısıyla mekana bu verandadan ulaşırsınız.

Eski E-5 yolu üzerinde bulunan Antique Restaurant, İstanbul’dan Edirne’ye doğru uzanan önemli ve işlek bir yol üzerinde olması, iş yoğun sanayi işletmelerine yakınlığı ile sürekli göz önünde bir işletme. Gün içinde hemen yanıbaşındaki yolun akıcılığı neredeyse hiç eksilmiyor. Bu haliyle dikkati sürekli üzerine çeken, gelip geçenleri “bir gün şurada insek de bir şeyler yesek” hissine sevkeden bir duruşu olduğunu söyleyebiliriz. Bu davete uyanları sıradan bir yol üstü restaurantından çok daha fazlası bekliyor olacak, buna emin olabilirsiniz.

Mekanın kapalı alanı veranda eklemeleriyle birlikte 500 m2’yi buluyor. Bu kadarını her hangi bir güzergahta yer alan turistik tesiste de bulabilirsiniz pekala. Sizi asıl bekleyen sürpriz Antique Restaurant’ın bahçesi. Gerçi onlar mekanın bu kısmını “garden” diye reklam panolarına taşısalar da, buraya “bahçe” demek eminim ki benim gibi pek çok kişi için daha anlaşılır ve daha sıcak bir durumu ortaya koyuyor olacaktır.

Antik-BahçeŞehrin kıyısında bir gizli bahçe

Etrafı Çorlu’nun yoğun sanayi işletmeleriyle çevrilmiş bu mevkide, Antique Restaurant’ın bu bölümü sizi dış dünyadan gizleyen soluk alacağınız bir gizli bahçeye dönüşüverir. Emin olun, böyle bir yer olabileceğine mekanın dışından baktığınızda inanamazsınız.

Antique Restaurant özenli düzenlemesiyle 17 dönüm bir araziye sahip. Çam ağaçlarının doğal dokusuna meyve ağaçları ve bahçe düzenlemesini tamamlayan diğer ağaçlar ile süs bitkileri eşlik ediyor. Ağaçlar altına dizilmiş kır masaları böylesi mekanların en alışıldık görüntüsü olsa da, bahçe düzenlemesi içerisinde şık ve atmosferi bütünleyici bir işevselliği de var.

Yemyeşil çim alanların arasında yürüyüş yolları yer alıyor. Bahçenin orta yerinde bulunan süs havuzu ve onu çevreleyen düzenleme suyun dingin ve dinlendirici etkisini mekana kazandırıyor. Bahçede yer alan hamaklar, şehrin kargaşasından kaçanlar için bu mekana gelenlerin kendilerini bir “müşteri” olmaktan öteye bir “misafir” gibi hissetmelerine yönelik incelikli detaylardan.

Antique Restaurant & Garden’ da çocuklar da düşünülmüş… Apartmanlar arasında nefes alacak yer bulamayan, okul koşturmacası sırasında çocuk olduklarını unutan küçükler için oyun mekanları da bulabiliyorsunuz. Fakat onları en çok cezp edecek şey bahçenin dokusuna başka bir hava katan, hindi, tavuk, horoz gibi kümes hayvanlarının beslendiği barınaklar olacaktır.

zgaraEtÖmer ŞAKAR, Antique Restaurant & Garden’ ın şimdiki ve ilk işletmecisi. Geçtiğimiz yıla kadar birkaç yıl için kiraya verdiği mekan baktı ki eski hizmet anlayışından uzaklaşıyor, mekanı geri alıyor. Şimdiki düzenlemesi için tadilatın ardından yine işinin başına geçip kolları sıvayan Ömer ŞAKAR, A La Carte mutfağının müşterisi için 3 garson, 2 komi, 2 aşçı ve 2 bulaşıkçı elamanı ile mekanda işlerin yürümesini sağlıyor. Bu sayının düşük tutulmasından maksat; sürekli masalar arasında rahatsızlık verircesine dolaşan çalışanlardan ziyade, az sayıda fakat müşterinin isteklerine hızlı cevap verebilen elemanlarla pekala da bu işin yapılabileceğini göstermektir. Kaldı ki, toplu davetler ve yoğun günler için çalışan sayısı artırılmaktadır.

Antique Restaurant & Garden düğün, nişan, toplu davet ve yemekli organizasyonlar için de uygun fiyat ve alışıldık kalitesinden ödün vermeden hizmet veriyor. Bu konuda tek yapmanız gereken Antique Restaurant & Garden’a gelip işletmecisi ile karşılıklı ne yapılabilineceğini konuşmanız.

ANTIQUE RESTAURANT & GARDEN

Adres : E-5 Karayolu Üzeri, Şakar Petrol Turistik Tesisleri ( Can Tekstil Karşısı ) Ulaş Mevkii / ÇORLU

Tel : 0 282 655 57 29

Facebookpinterestmail