Çorlu Masal Park’a Ziyaretçi Akını

Çorlu’da geçtiğimiz 23 Nisan tarihinde açılan ve 21 farklı konseptte 167 masal, film ve animasyon kahramanının yer aldığı Çorlu Masal Park açıldığı günden bu yana ziyaretçilerin büyük ilgisiyle karşılaşıyor.

Masal Park’a Ziyaretçi Akını

23 Nisan 2022 tarihindeki açılışından bu yana henüz bir ay geçmeyen Trakya’nın tek ve dolayısıyla en büyük tema parkı Çorlu Masal Park, ziyaretçi sayılarıyla beklentileri karşılamış görünüyor. 0-6 yaş çocukların ücretsiz ziyaret edebildiği tematik park, açılışından bu yana 35 bin civarı biletli misafiri ağırladı. Balkan ülkelerinden gelen günübirlik turistlerin de ilgi gösterdiği park, şimdiden yüzleri güldürdü.

Çorlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün ana yürütücülüğünde Önerler Mahallesi, Gölbaşı piknik alanı karşısındaki 21 dönüm alanda hayata geçirilen projenin açılışı 23 Nisan 2022 tarihinde gerçekleştirilmişti. Çocuklar kadar büyüklerin de keyif alabileceği tema parkta 21 farklı konseptte 167 masal kahramanına yer veriliyor. Keyifli bir peyzaj düzenlemesine sahip parkta aynı zamanda çocuklar için bir atlı karınca, ziyaretçiler için oturup soluklanabilecekleri kafe ve banklar, kişisel hijyen ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bölümler ile kendi aracıyla gelecekler için otopark yer alıyor.

Çorlu Masal Park’a şehir içinden hareket eden ve son durağı Gölbaşı piknik alanı olan 2 numaralı belediye otobüsleriyle ulaşılabiliyor. Çorlu Masal Park, Gölbaşı piknik alanının bitişiğinde yer alıyor. Yakın zaman sonra tamamlanacak yol çalışmasıyla parkın ana girişine konacak otobüs durağı ile ulaşım toplu taşıma kullananlar için daha da kolay hale getirilecek.

Trakya’nın tek ve en büyük tema parkı Çorlu Masal Park, 10-19 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor. 0-6 yaş çocuklar için ücretsiz olan park, diğer ziyaretçiler için 5 lira ücretlendirme uyguluyor.

Facebookpinterestmail