Çorlu’nun Tarihi Belediye Binası Açıldı

Çorlu Belediyesi tarafından restore edilen tarihi belediye binasının açılışı 15 Ocak 2015 Perşembe günü geniş katılımlı bir törenle gerçekleştirildi.

Açılış töreni Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Çorlu Cumhuriyet Başsavcısı Habip Korkmaz, Jandarma Komutanı Yzb. Serkan Gürzsoy, Çorlu Emniyet Müdürü Aykut Efe, TESKİ Genel Müdürü Halim Orta, Büyükşehir Belediyesi daire müdürleri ve yöneticileri, ÇTSO Başkanı Enis Sülün, ÇTSO Meclis Başkanı Metin Akgün, resmi kurumların daire amirleri, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşları, basın mensupları ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşti.

ÇorluTarihiBelediyeBinası

1877 yılında belediye olan Çorlu, 1903 yılında Hacı Süleyman Ağa’nın başkanlık döneminde bu binada hizmet vermeye başladı. Uzun yıllar belediye binası işlevini sürdüren yapı yeni belediye hizmet binasının kullanılmaya başlamasından sonra başka kurumlarca kullanıldı. Yıllara yorgun düşen yapının yeniden ayağa kaldırılması için Çorlu Belediyesi’nce başlatılan girişimler ile bina geçtiğimiz yıllarda restorasyona alındı. Öngörülen bitiş tarihinin 20 ay ötesine sarkan restorasyon vatandaş tarafından tepkiyle karşılanırken, nihayet çevre düzenlemesi ile yeni çehresine kavuşan Çorlu’nun tarihi belediye binası 15 Ocak 2015 Perşembe günü hizmete açıldı.

Binanın nikah törenlerine, sanat etkinliklerine, şehri ziyaret edecek devlet büyükleri ve protokolün ağırlanması için ev sahipliği yapması bekleniyor.

Facebookpinterestmail