Edirne 5. Kitap Fuarı

Edirnelilerin heyecanla beklediği, geçtiğimiz yıl 44 bin 330 kişiyi ağırlayan Edirne Kitap Fuarı, 6 Ekim 2017 tarihinde kapılarını ziyaretçilere beşinci defa açıyor. 06-15 Ekim 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan Edirne Kitap Fuarı’nın bu yılki onur konuğu Prof. Dr. Emre Kongar. Ekmekçizade Ahmet Paşa Kervansarayı’nda düzenlenecek olan Edirne 5. Kitap Fuarı’na bu yıl 46 seçkin yayınevi ve 80 yazar katılıyor.

Edirne Belediyesi tarafından düzenlenen ve kısa bir süre içerisinde Türkiye’nin en önemli kitap fuarlarından biri olan; seçkin yayınevleri ile yazarların her yıl büyük bir mutlulukla ayrıldığı Edirne Kitap Fuarı’nın 5’incisi 06-15 Ekim tarihleri arasında Ekmekçizade Ahmet Paşa Kervansarayı’nda gerçekleştirilecek.

46 seçkin yayınevinin ve 80 yazarın konuk olacağı Edirne 5. Kitap Fuarı; 6 Ekim Cuma Günü Saat: 17.30’da Ekmekçizade Ahmet Paşa Kervansarayı’nda kapılarını kitapseverlere açacak.

Edirne 5. Kitap Fuarı’nın bu yılki Onur Konuğu ise, Türkiye’nin en önemli isimlerinden biri olan Prof. Dr. Emre Kongar olacak. Emre Kongar; 6-7 Ekim tarihlerinde okuyucularla buluşacak, hayranlarının kitaplarını imzalayacak.

Büyük bir okuyucu kitlesine sahip olan, yazdığı kitaplarla her yaş grubundaki okuyucunun beğenisini kazanan Canan Tan, 7-8 Ekim tarihlerinde Edirne Kitap Fuarı’nda yer alacak.

Özellikle anne babaların çocukları ve kendileri için başvurduğu en önemli kitapların yazarı olan Psikolog Yazar Üstün Dökmen de 8 Ekim’de Edirne Kitap Fuarı’nda yer alacak.

Yazdığı biyografi ve romanlarla Türkiye’deki en çok okunan yazarlardan biri olan ‘Adı Aylin’ ve ‘Füreya’ isimli kitaplarıyla büyük bir beğeni kazanan Ayşe Kulin de 07 Ekim 2017 tarihinde  kitapseverlerle buluşacak.

Araştırmacı yazar Ergun Poyraz, Işık Öğütçü, R. İhsan Eliaçık 7-8 Ekim’de, Enver Aysever 8 Ekim’de,  İsmail Saymaz 14 Ekim’de, Saygı Öztürk ile Osman Pamukoğlu 14-15 Ekim’de; Murat Menteş de 14 Ekim’de kitaplarını imzalayacak.

Kaynak : Edirne Belediyesi

Facebookpinterestmail