Edirne’de “Dünya İnançları Fotoğraf Atölyesi” Sergisi

Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği ( EFOD ) bünyesinde çalışmalarını yürüten Enver ŞENGÜL Fotoğraf Atölyesi, Mart ayının ikinci yarısında fotoğraf severlerin beğenisine sunulacak olan “Dünya İnançları” konulu atölye çalışmasının ürünü olan serginin son hazırlıklarını tamamladı. Sergi için seçilen 50 fotoğraf 28 Mart 2017 Salı akşamı Trakya Üniversitesi Kongre Merkezi’nde düzenlenecek tanıtım gecesinde fotoğraf severlerle buluşacak.

“Dünya İnançları” Fotoğraf Atölyesi, Enver ŞENGÜL ve atölye ekibindeki on arkadaşının üzerinde bir yıldır emek verdikleri titiz bir çalışmanın ürünü olarak karşımıza çıkıyor. Genel koordinatörlüğünü Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Serdar İYİİZ’in yürüttüğü atölye çalışmasında Enver ŞENGÜL dışında; Alparslan BOLU, Ehat ÇOBAN, Elif ÇAKICI, Filiz KILIÇ, Esra ALP, Leyla GÜLER, İsmail BÜYÜKŞİMŞEK, Munise EREN, Özlem DEMİR SEVİNÇ ve Servet ÇINAR yer aldı.

Atölye üyeleri dinlere ve inanç gruplarına dair en özel anları, mekanları, ritüelleri, sembolleri layıkıyla kadraja alabilmek için bir yıl boyunca köy köy, kasaba kasaba, şehir şehir gezerek binlerce kilometre yol yaptı. Bu yolculukları süresince binlerce kare fotoğraf çeken ekip, bu kareleri atölyenin beslendiği konsept çerçevesinde değerlendirip işleyerek sergi için hazır hale getirdi.

Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği, Enver ŞENGÜL “Dünya İnançları” Fotoğraf Atölyesi; dinler arası hoşgörünün en değerli hazinelerden biri olduğu inancı, bu serginin toplumsal ve dünya barışına küçük bir farkındalık sunması temennisi ile çalışmalarını 28 Mart 2017 günü görücüye çıkartıyor. Trakya Üniversitesi Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan tanıtım gecesinde fotoğraf severleri, aşağıda verdiğimiz programda açıklandığı üzere küçük sürprizler bekliyor olacak.

Beş gün boyunca Trakya Üniversitesi Kongre Merkezi’nde ziyaretçileri için açık kalacak sergi, hemen ertesinde, 20 gün süreyle Edirne Büyük Sinagogu’na taşınacak.

Biz de Trakya Gezi Rehberi olarak, üretimleri ile Edirne markasına kattıkları değer için Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği’ne, bu çalışmada öne çıkan Enver ŞENGÜL “Dünya İnançları” Fotoğraf Atölyesi üyelerine teşekkür ediyor, başarı dileklerimizi iletiyoruz.

PROGRAM

Saat 18.30 :

  • Konuşmalar
  • Atölye kamera arkası belgeseli
  • Ney ve müzik dinletisi
  • Sema gösterisi

Saat 19.30 :

  • Sergi açılışı ve ikram
  • 28 Mart 2017 / Trakya Üniversitesi Kongre Merkezi
Facebookmail