Edirne’ye Tramvay Görünümlü Gezi Treni

Osmanlı’nın ikinci payitahtı Edirne turizm alanındaki kazanımlarına bir yenisini daha kattı. Turizm haftası etkinlikleri kapsamında; tramvay görünümlü gezi treni hizmete girdi. İlk etapta ücretsiz olarak hizmet verecek gezi treni, şimdilik Selimiye Meydanı’ndan tarihi Karaağaç Mahallesi’ne uzanan ana hat üzerindeki rotası boyunca Edirne’nin tarihi ve kütürel çekim alanlarının görülmesine imkan tanıyor.

Tramvay Görünümlü Gezi Treni Çok Beğenildi

Osmanlı’nın ikinci payitahtı, sahip olduğu tarihi, kültürel, gastronomik ve insan dokusuna dair değerler bütünüyle ülkemiz turizminin önemli çekim merkezlerinden biri Edirne. Her yıl çeşitli sebeplerle yüzbinlerce kişiyi ağırlayan bir turizm kenti…

Kenti ziyaret edenlerin tarihi ve turistik noktalarına ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla lastik tekerlekli “Edirne Turistik Gezi Treni” “Turizm Haftası Etkinlikleri” kapsamında Vali Yunus SEZER’in talimatlarıyla hizmete sunuldu. “Edirne; Tarihe Açılan Kapı” sloganıyla kapılarını ziyaretçilerine aralayan nostaljik tren ilk etapta ücretsiz seferler düzenlerken, ziyaretçiler Selimiye Meydanı’ndan tarihi Karaağaç Mahallesi’ne uzanan ana hat boyunca Edirne’nin tarihi ve kültürel güzelliklerini keşfetme olanağı bulacak. İlerleyen zaman içerisinde yeni eklenecek nostaljik trenlerle bu seferlerin 7 turistik rota üzerinde sürdürülmesi planlanıyor.

Tramvay görünümlü lastik tekerlekli nostaljik gezi treni bu deneyime katılan ziyaretçilerden tam puan aldı. Geziye katılanlar memnuniyetlerini dile getirdiler.

Facebookpinterestmail