EMITT 2020 Başlıyor

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, dünyanın en büyük dört turizm fuarından biri. Etkinlik her yıl 60.000’in üzerinde sektör profesyonelini ve dünyanın dört bir yanındaki tatil yerlerinin ve seyahat şirketlerinin sunduğu yeni ve heyecan verici seyahat fırsatlarından faydalanmak isteyen turisti ağırlıyor. 

Bulunduğu bölgede lider olan ve dünyanın en büyük dört turizm fuarı arasında yer alan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, son 23 yıldır sektöre yeni iş ve iş birliği olanakları sunan bir turizm zirvesi konumunda yer alıyor. Fuar, her yıl bölgedeki katılımcı ve ziyaretçi sayısını arttırarak sektörün büyümesine katkıda bulunuyor. Hyve Group, TUROFED ve TTYD iş birliğiyle düzenlenen EMITT, kapılarını ziyaretçilerine 30 Ocak – 2 Şubat 2020 tarihleri arasında 24. kez açacak. Fuar, Kültür ve Turizm Bakanlığı, TOBB, Türk Hava Yolları ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından destekleniyor.

Trakya Turizmi Açısından EMITT 2020

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, şüphesiz ki yerli ve yabancı turizm profesyonelleri için fırsatlar barındıran önemli bir mecra. Trakya turizminde rol alan aktörler açısından da durum böyle.

Gelgelelim, fuarın kapılarını açacağı haftaya girmemize rağmen, son katılımcı listesinde Trakya’dan geçtiğimiz yıllara nispeten zayıf bir katılım olduğu gözleniyor. Buna sebep olarak da, bakanlık emriyle kalkınma ajanslarının fuardaki temsillerinin olmaması gösteriliyor.

Trakya turizminde boy gösterenler açısından bu noktada bir eleştiri getirmekte yarar var. Bölgemiz açısından düşünürsek, Trakya Kalkınma Ajansı ’nın EMITT dönemlerinde verdiği maddi, manevi ve teknik destek asla yadsınamaz. Yeri geldi fuardaki en büyük stant alanını kiralayarak Trakya’da hizmet veren turizm profesyonellerinin hizmetine sundu, yeri geldi tüm paydaşlar için kusursuza yakın organizasyonlar yürüttü.

Ajansın kendi dışında gelişen sebeplerle fuara olan desteğini çekmesi, fuara katılan paydaşların aslında ne kadar hazırlıksız yakalandığını göstermesi açısından önemli. Ajans bugüne kadar ki destekleri özelinde söyleyecek olursak; kendileri için düşünen, organize eden, maddi destek sağlayan birilerinin olması turizm paydaşları açısından bir kolaycılığa kapı aralamış olabilir mi ?

Bunun yansımalarını 30 Ocak – 2 Şubat 2020 tarihleri arasında kapılarını 24. defa açacak olan EMITT 2020’de gözlemleyebileceğiz.

Facebookpinterestmail