İki Başpehlivandan İki Sürpriz Karar

Geçtiğimiz yıl pandemi sebebiyle düzenlenemeyen Tarihi Edirne Kırkpınar Yağlı Güreşleri, bu yıl 660. defa güreş severleri  Sarayiçi Kırkpınar Er Meydanı’nda ağırlıyor. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde pehlivanlar; minik 1, minik 2, minik 3, teşvik, tozkoparan, ayak, deste küçük boy, deste orta boy, deste büyük boy, küçük orta küçük boy, küçük orta büyük boy, büyük orta, başaltı ve baş kategorilerinde mücadele verecek.

Pandemi sonrası sınırlı sayıda izleyiciyi ağırlayacak olan tarihi güreşlerde izleyiciyi iki sürpriz bekliyor. Bunlardan ilki, bir TV kanalındaki yarışmada 6 ay boyunca yer alan başpehlivan İsmail BALABAN’ın yeterli hazırlığı yapamadığı gerekçesiyle güreşlerde yer almayacak olması. Diğeri ise, 2018’de yapılan güreşlerde Ali GÜRBÜZ ile tutuştuğu müsabakada hakem heyeti ile sorun yaşayan ve kendi isteğiyle müsabakadan çekilen Recep KARA’nın “Kırkpınar’da yarışmama” kararını gözden geçirerek bu yıl dualı çayıra geri dönecek olması. Bu haber güreş severler tarafından büyük memnuniyetle karşılandı.

Pandemi sebebiyle bu yıl Sarayiçi Er Meydanı’na sınırlı sayıda seyirci alınıyor. Güreşleri saha içinden izleyemeyecek olanlar Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni DMAX kanalından canlı olarak izleyebilecekler.

Fotoğraf : TürkPehlivan

Facebookpinterestmail