Kırklareli Hardaliyesi Ünlü Restoran Zincirinin Menüsünde

Şehrin tanıtımına ve bilinirliğine katkı sunan coğrafi işaretli ürünü Kırklareli hardaliyesi, çıtayı bir tık yükselterek kendi konseptinde Türkiye’nin en iyi restoranları sıralamasında üst sıralarda yer alan Günaydın Restaurant menüsüne girdi. Bu gelişmenin Kırklareli hardaliyesinin bilinirliğine, sürdürülebilir üretimine katkı sunması, ünlü restoran zincirinin uluslar arası müşterileri vasıtasıyla yurtdışı pazarından daha fazla rağbet görmesi bekleniyor.

Geleneksel üretimini 2020 yılında Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi’ndeki modern tesislerine taşıyarak marka değerini yükselten Rumeli Hardaliye, şehrin coğrafi işaretli bu değerli ürününü üzerinden Kırklareli’ne değer katmaya devam ediyor. Bu amaçla ticari ilişkiler geliştiren Rumeli Hardaliye, bundan böyle Türkiye’nin en önemli restoran zincirlerinden biri olan Günaydın Restaurant menüsünde yer alacak. Ünlü şef Cüneyt ASAN’ın kurucu olduğu restoran zinciri “kasap & steakhouse” ile “kebap restoranlar” kategorisinde Türkiye’nin ilk üçünde gösteriliyor. Günaydın Restaurant markasının Türkiye çapında hizmet veren 45 şubesi bulunuyor.

Geçtiğimiz yıl yöresel lezzetlerin işlendiği bir televizyon programı çekimi için Kırklareli’ni ziyaret eden Günaydın Restaurant kurucu ortaklarından Cüneyt ASAN, Kırklareli hardaliyesini tatma olanağı bulmuş, menüye Kırklareli hardaliyesini ekleme fikri o günlerde yeşermişti.

Rumeli Hardaliye bir yandan damakların alışık olduğu geleneksel hardaliye üretimini sürdürürken, öte yandan ürün gamına yeni ilaveler yapabilmek adına AR-GE çalışmalarına da ağırlık veriyor. Papaskarası üzümlerden elde edilen klasik hardaliyeye ilave olarak beyaz üzümden hardaliye üretmeyi başaran firma bu ürüne “Rumeli Gold” adını verdi. Bu yıl ürün gamına katılan bir diğer ürün ise “Rumeli Rose” adını verdikleri hardaliyeleri. Firma yetkilileri olumlu tepkiler aldıklarını, içimi daha yumuşak bulunan bu iki ürünün tek içimlik şişelemesini de gerçekleştirdiklerini açıkladı.

Facebookpinterestmail