Kırkpınar 2019 Biletleri Satışa Çıktı

Her geçen yıl ilginin katlanarak arttığı ve bu yıl kapılarını 658’inci defa güreş severler için açacak olan Edirne Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne ait biletler satışa sunuldu.

Edirne’nin en önemli marka değerlerinden olan Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri bu yıl 658’inci defa çayırın sultanlarını ve onları izlemek için Türkiye’nin dört bir köşesinden akın eden güreş severleri ağırlamaya hazırlanıyor. Bu yıl 1-7 Temmuz 2019 tarihlerinde kutlanacak olan Edirne Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali bir dizi etkinliğe sahne olurken, festivalin son üç günü festivalin omurgasını oluşturan yağlı güreş müsabakalarına ayrılıyor. Her yıl artan bir ilgiyle izlenen yağlı güreş müsabakalarına giriş biletleri geçtiğimiz günlerde satışa sunuldu.

Edirne Belediye Encümen Kararı’yla belirlenen tarifeye göre, müsabakaların başladığı 5 Temmuz 2019 tarihindeki ilk gün karşılaşmaları Sarayiçi Er Meydanı tribünlerinden ücretsiz  olarak izlenebilecek.

Belediye Encümen Kararıyla belirlenen tribünlerin son iki güne ait giriş fiyatları ise şöyle :

05 Temmuz Cumartesi

Süleyman Demirel 1, Süleyman Demirel 2, Tekirdağlı Hüseyin Tribünü, Mustafa Bük Tribünü, Aydın Demir Tribünü, Antalyalı Recep Gürbüz Tribünü 60 TL; Alper Yazoğlu Tribünü ve Kel Aliço Tribünü 50 TL

16 Temmuz Pazar

Süleyman Demirel 1, Süleyman Demirel 2, Tekirdağlı Hüseyin Tribünü, Mustafa Bük Tribünü, Aydın Demir Tribünü, Antalyalı Recep Gürbüz Tribünü 80 TL; Alper Yazoğlu Tribünü ve Kel Aliço Tribünü 70 TL

Biletler Türkiye’nin online bilet satış portallarından olan Biletix üzerinden alınabiliyor.

Fotoğraf : Özcan ÇELTİKLİ

Facebookpinterestmail