Kırkpınar Başpehlivanı Cengizhan Şimşek Oldu

Favori gösterilen ve geçtiğimiz yılların başpehlivanlarının erken veda ettiği 661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri finalinde rakibi Mustafa Taş’ı mağlup eden Cengizhan Şimşek başpehlivan oldu.

Banko görülen isimlerin yerini genç isimler aldı

661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri bu yıl sürprizlerle dolu anlara sahne oldu. Geçtiğimiz yılların başpehlivanları ve güçlü isimleri yarı final yüzü bile göremeden dualı çayıra erken veda etti. Sessiz ilerleyişiyle bu yıl 3. defa başpehlivan olabileceği ve altın kemerin ebedi sahibi olacağı değerlendirilen Ali Gürbüz’ün erken vedası ise başpehlivanın kendisi kadar sevenlerine de şok yaşattı.

Finale Salih Dorum, Faruk Akkoyun, Osman Aynur, Hüseyin Gümüşalan ve Ertuğrul Dağdeviren’i yenerek çıkan Mustafa Taş ile finale Mederes Saltık, Orhan Okulu, Tanju Gemici ve İsmail Balaban’ı yenerek çıkan Cengizhan Şimşek güreş severleri şaşırtırken, keyif dolu bir final yaşattı.

Normal süresi berabere biten güreşlerde hakem heyeti pasif güreşen iki pehlivana da birer ihtar verdi. Puanlama güreşinde 25 yaşındaki rakibi Mustafa Taş’ı yenen 26 yaşındaki Cengizhan Şimşek, Kırkpınar’ın bu yılki başpehlivanı oldu.

Başpehlivan Şimşek’e altın kemerini Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu taktı.

Facebookpinterestmail