Özcan Çeltikli Hayatını Kaybetti

Lüleburgazlı fotoğraf sanatçısı ve basın emekçisi Özcan Çeltikli hayatını kaybetti. İki yıldır mücadele ettiği elim hastalığa yenik düşen Çeltikli, 2 Aralık 2017 günü Lüleburgaz’da hayata gözlerini yumdu. Fotoğraf camiasının yakından tanıdığı önemli ve en üretken isimlerin başında gelen Çeltikli, 3 Aralık 2017 tarihinde Lüleburgaz Sokollu Camiii’nde öğlen kılınan cenaze namazı sonrası Lüleburgaz yeni mezarlığına defnedilerek sonsuzluğa uğurlandı. Cenazeye ailesi, yakınları, Lüleburgazlı hemşehrileri, çalışmalarıyla hayattayken katkı verdiği çeşitli sivil toplum kuruluşu, spor kulübü ve dernek temsilcileri ile çok sayıda fotoğrafsever katıldı.

Fotoğraf camiasının yakından tanıdığı, çektiği fotoğraflar, düzenlediği sergi ve sunumlar, basına ve ajanslara geçtiği haber ve görsellerle büyük katkı sunan, başta Lüleburgaz olmak üzere Trakya’nın tanıtımına büyük katkı sunan Çeltikli bir süredir yakalandığı elim bir rahatsızlıkla mücadele ediyordu. Çeltikli geçtiğimiz hafta yayınladığımız “Kadrajda 40 Yıl” isimli içeriğimize konu olmuştu.

Trakya Gezi Rehberi’nin yayın hayatına başladığı ilk günden itibaren, fotoğrafları, eleştiri ve yönlendirmeleriyle büyük katkı sunan Özcan Çeltikli’ye biz de Allah’tan rahmet, acılı ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

Facebookpinterestmail