Pegasus Çorlu Ankara Uçuşlarına Başlıyor

TURSAB Trakya Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Orhan ÇEBİ ile DHMİ Çorlu Havalimanı Müdürü Alptekin GEDİKLİ‘nin Çorlu Havalimanı’nın daha aktif hale getirilmesi için bir süredir yürüttüğü girişimler meyvesini verdi. Türkiye’nin önemli havayolu firmalarından Pegasus, Ağustos ayından itibaren Çorlu-Ankara uçuşlarına başlama kararı aldı.

TURSAB Trakya Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Orhan ÇEBİ, Çorlu’ya uçuş gerçekleştiren Anadolu Jet Havayolları’ndan sonra, ülkemizin önemli özel havayolu şirketlerinden Pegasus’un da Çorlu-Ankara seferlerini başlatacak olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

ÇEBİ, Çorlu Havaalanı Müdürü Alptekin GEDİKLİ ile birlikte yürüttükleri girişimlerin netice verdiğini, Pegasus Havayolları’nın da Çorlu-Ankara seferlerinde bekledikleri doluluk oranlarına ulaşacağına inandıklarını kaydetti. Bunun gerçekleşmesi halinde Pegasus Havayolları’nın Çorlu’dan başka destinasyonlara da uçuş gerçekleştirebileceğinin altını çizen ÇEBİ, Trakya’nın ulaşımda uçak tercih eden ciddi bir potansiyeli olduğunu, bu kesimlerin İstanbul yerine Çorlu’ya yönlendirilmesi gerektiğini, bu konuda resmi kurum ve kuruluşların, yerel yönetimlerin, iş dünyasının ve nihayetinde havayolunu kullanacak vatandaşlarımızın ilgisini beklediklerini dile getirdi.

Pegasus’un Çorlu-Ankara uçuşları 9 Ağustos 2017 günü Ankara’dan Çorlu’ya gerçekleştirilecek ilk sefer ile başlıyor. Seyahat acentalarının rezervasyon kabul etmeye başladığı Pegasus Havayolları Çorlu-Ankara uçuşlarının günü ve saatleri yaz tarifesi için şu şekilde belirlendi :

Pazartesi, Çarşamba, Cuma geceleri Ankara’dan Çorlu’ya uçacak olan Pegasus’un hareket saati 22.40 olarak belirlendi. Pegasus, Çorlu’dan Ankara’ya ise Salı, Perşembe ve Cumartesi sabahları 05.40‘ta hareket edecek.

Facebookpinterestmail