Seyfettin SELİM Yeniden Kırkpınar Ağası

2018 yılında düzenlenecek olan 657. Kırkpınar Güreşleri Ağalığı için açılan koç ihalesini kazanan Ahmet Çetin’in Kırkpınar Ağalığı, Ağalık Şartnamesinin şartlarını yerine getirmediği için iptal edilince Edirne Belediyesi Encümeni tarafından yeniden ihale açıldı. 657. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne bir ay kala yenilenen ihaleyi “Kırkpınar’ı asla sahipsiz bırakmam !” diyen, Kırkpınar tarihinin tek “iki ağalık altın kemeri sahibi” olan Seyfettin SELİM kazandı.

Kırkpınar Ağalığı Sorunu Aşıldı

Tarihi Edirne Kırkpınar Yağlı Güreşleri bu yıl 7-9 Temmuz 2018 tarihinde 657. defa düzenleniyor. Türkiye’de yağlı güreş müsabakalarının zirvesi olarak kabul edilen Kırkpınar’a bir ay gibi kısa bir süre kala Kırkpınar Ağalığı ile ilgili süren sorun aşıldı.

Hatırlanacağı üzere, geçtiğimiz yıl düzenlenen 656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin final gününde, bir sonraki yıl için Kırkpınar Ağalığı ihalesine gidilmiş, ihaleyi Ahmet Çetin kazanmıştı. Süreç içerisinde Ahmet Çetin’in şartnameye aykırı davrandığı gerekçesi ile Kırkpınar’ın olmazsa olmaz ritüellerinden biri olan ağalık makamı sıkıntıya girmiş, neticede şartname Edirne Belediyesi Encümeni kararıyla iptal edilmişti.

2018 yılında düzenlenecek olan 657. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne bir ay gibi kısa bir süre kala, güreşlerin sıkıntıya girmemesi için yenilenen ihaleyi Kırkpınar tarihinin iki altın kemerli tek ağası olan Seyfettin SELİM yeniden kazandı. Edirne Belediyesi’nin özel davetine olumlu yanıt veren SELİM, Edirne Belediyesi’nin 56 bin lira olarak belirlediği açılış bedelini Edirne’nin plaka numarası olan 22’ye atıf yaparak 222 bin liraya yükselterek 657. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin yeni ağası oldu.

Seyfettin SELİM Kimdir

Selim İnşaat Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kurucusu ve müdürü olan Seyfettin SELİM, 1 Ağustos 1967 yılında Sakarya’nın Kaynarca ilçesine bağlı Yeşilova köyünde dünyaya gelmiştir. Bir çiftçi ailesinin oğlu olan SELİM, genç yaşlarda inşaat sektörüne girmiş, mesleğin küçükten büyüğe tüm aşamalarında alın teri dökerek 1997 yılında kendi şirketini açmıştır. Çok sayıda kuruluşun yönetim kurulu başkanlığı, üyeliği ve murahhas üyeliğini yapmaktadır.

İş dünyasındaki faaliyetleri kadar spor alanında verdiği katkılarla adından söz ettiren Seyfettin SELİM,futbol, kick box müsabakaları, güreş müsabakaları ve adını en çok duyurduğu spor dalı olan yağlı güreş müsabakalarına sponsorlukları ile büyük katkılar sunmuştur. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin üst üste iki altın madalyalı ağalığını alan Seyfettin SELİM, 2018 yılında yenilenen ağalık ihalesine “Kırkpınar’ı asla sahipsiz bırakmam !” diyerek katılarak 2018 yılının Kırkpınar Ağası olmuştur.

Facebookmail