Tarihi Köprüler Yeniden Araç Trafiğine Açılıyor

Yaz ortasında kademeli olarak onarıma alınan ve bu maksatla araç trafiğine kapatılan tarihi Tunca ve Meriç köprülerindeki çalışmalar sona erdi. Edirne Valiliği sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, tarihi köprülerin 29 Ekim 2019 günü araç trafiğine açılacağını duyurdu.

Tarihi Köprüler Yeniden Araç Trafiğine Açılıyor

Hatırlanacağı üzere, tarihi Meriç ve Tunca ( Ekmekçizade ) köprüleri yaz ortalarında onarıma alınmış, zemin taşlarındaki bozulmaların giderilebilmesi için çalışmalara başlanmıştı. Çalışmaların başlamasıyla; temmuz ayı ortasında önce Tunca ( Ekmekçizade ) Köprüsü’nde, ağustos ayı sonunda ise Meriç Köprüsü araç trafiğine kapatılmıştı. Arada geçen süre boyunca tarihi ve turistik Karaağaç Mahallesi’ne ulaşım Dr. Mehmet Müezzinoğlu Köprüsü ile alternatif yollardan sağlanmıştı.

Temmuzdan bu yana geçen beş aylık sürenin sonunda tarihi köprülerdeki onarım çalışmalarında sona gelindi. Özellikle Karaağaç Mahallesi’ndeki esnafı memnun eden haber Edirne Valiliği’nden geldi. Valilik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile tarihi Meriç ve Tunca köprülerinin 29 Ekim 2019 günü açılacağının müjdesini verdi. Haber, “çifte bayram” olarak değerlendirildi.

Facebookmail