Uğurlu Kardeşler Köftecisi

Kırklareli il genelinin adeta bir köfte cennetinin olduğunun en güzel örneklerinden biri de Babaeski’nin Pancarköy Köyü’ndeki bu şirin işletme. 74 yaşındaki Recep Uğurlu, her gün ızgara başına geçiyor ve yüzde yüz dana etinden oluşan kıymadan yaptığı köftesini her gün kendi yoğuruyor ve ızgarada pişirerek ziyaretçilerine sunuyor.

Askerde aşçı olmanın verdiği avantajı 27 yıldır bu mütevazı işletmesinde kullanan Recep Uğurlu, köftesindeki lezzetin sırrını kaburga yağından kaynaklandığını belirtiyor. Recep Uğurlu’nun köftesi kadar köftenin yanında ikram ettiği domates sosuyla da tiryakilik yaratıyor.

Yazdan hazırladığı domates sosunun içine biber ve sarımsak ilave eden ve son olarak servisten önce zeytinyağı ile bu özel karışımı harmanlayan Recep Uğurlu, dört gün içinde tüketilmezse ekşiyen ev yapımı yoğurduyla da dikkat çekiyor. Köfte, sos ve yoğurt üçlüsü öylesine lezzetli ki işletme belirli aralıklarla üst düzey bürokratları ağırlıyor.

Mekân Adı : Uğurlu Kardeşler Köftecisi

Adresi : Pancarköy – Babaeski / KIRKLARELİ

Telefonu : 0288 573 34 00

İrtibat Kişisi : Recep Uğurlu

Öne Çıkan Lezzeti : Köfte

Orkun AKMAN‘ın Trakya Kalkınma Ajansı işbirliği ile 2019 Haziran ayında hazırladığı Kırklareli Lezzet Durakları isimli çalışmasından, yazarının izniyle sayfalarımıza taşınmıştır. Çalışmanın tamamına AKMAN’ın Jorko Yollarda isimli web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Facebookpinterestmail