Vize’de “Yerel Turizm Danışmanlığı” Eğitimi

Kırklareli’nin Vize ilçesi tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle Trakya’nın ilk ve tek “sakin şehir” ( cittaslow ) ünvanlı yerleşimi. Ihlamur kokulu ilçe geleceğini turizmde aramaya devam ediyor. Vize Belediyesi ve Sakin Şehir Vize Derneği’nin Trakya Kalkınma Ajansı katkılarıyla gerçekleştirdiği “Vize ve Çevresi Yerel Turizm Danışmanlığı” eğitiminin ilçenin turizm vizyonuna önemli bir katkı sağlaması bekleniyor.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın katkıları, Vize Belediyesi ile Sakin Şehir Vize Derneği’nin ortaklığında gerçekleştirilen “Vize ve Çevresi Yerel Turizm Danışmanlığı” eğitimi sona erdi. Proje çerçevesinde 18 kursiyere 120 saatlik eğitim verildi. Eğitime Namık Kemal Üniversitesi’nden Öğr.Gör.Senem ALTAY, Öğr.Gör. Yeliz NAKAY, Okutman Cengiz KARAGÖZ, Sosyal Hizmetler MYO Öğr.Gör.Dr.Hamide SALHA ve Öğr.Gör. Murat ÖZ katıldı.

Eğitim sonunda kursiyerle sertifikaları Vize Belediye Başkanı Sayın Sedat BALKI, Başkan Yardımcısı H.Yavuz TEZCAN, Sürekli Eğitim Merkez Müdürü Doç.Dr. Ümit GEÇGEL, Sosyal Hizmetler MYO Öğrt.Gör.Dr.Hamide SALHA ve Öğr.Gör. Murat ÖZ tarafından, Vize Yerel Ürün Pazarı‘nda takdim edildi.

Verilen eğitimlerle gelen ziyaretçileri ve turları karşılayıp “sakin şehir” ünvanlı ilçenin sahiplendiği turizm vizyonu çerçevesinde doğru ve hızlı hizmet verebilecek sertifikalı yerel rehberler yetiştirilmesi, yörenin tanıtımında farkındalık yaratılması amaçlanıyor.

Facebookpinterestmail