Trakya Oda Orkestrası

Klasik müziğin Trakya’daki en önemli temsilcilerinden Trakya Oda Orkestrası aynı zamanda orkestranın şefi olan Alper ÇAM’ın girişimleriyle 2010 yılında Edirne’de kuruldu. Müziğin evrenselliğine, herhangi bir müzik türünü yermeden yahut göklere çıkarmaya gerek olmaksızın her müzik türünden zevk alınabileceğine işaret eden ÇAM; klasik müziğin de bu renkllik içinde dinleyicisiyle buluşmaya hakkı olduğunundan hareketle Trakya Oda Orkestrası’nı kurduklarını dile getiriyor.

Oda orkestralarının yapıları itibariyle daha kolay mobilize olarak dinleyicisiyle buluşabildiğine değinen ÇAM, kuruldukları tarihten bu yana özellikle Kırklareli ve Lüleburgaz’da düzenli olarak verdikleri konserlere halkın ilgisinden çok memnun oldukları tesbitinde bulunuyor. Dinleyicisini ayağına getiren değil, dinleyicisinin ayağına giden orkestra üyeleri, doğru ve samimi yaklaşıldığı taktirde dinleyicilerin değişik müzikal tadlara çok açık olduğunun altını çiziyor.

Bugüne değin Kırklareli ve Lüleburgaz’da düzenli konserler veren Trakya Oda Orkestrası, amaçlarının Trakya’nın diğer yerleşimlerindeki dinleyicilere de ulaşmak olduğunu söylüyor.

Fotoğraf : Özcan ÇELTİKLİ

Facebookpinterestmail